GENEL / Genel
17 Oca 2022
Antalya Kaleiçi’nde Yer Alan En Güzel Yerler

Antalya ili başlı başına oldukça güzel ve pek çok gezilecek yerin bulunduğu bir yer. Bölgenin tamamını gezmek ise düşünülenden çok daha zor. Dolayısıyla pek çok kişi Antalya’ya geldiği zaman farklı bölgelerde tatillerini yaparak bir yandan burada yer alan tarihi ve doğal güzellikleri incelerken diğer yandan da denizin tadını doyasıya çıkartma imkanına erişmiş oluyorlar. Antalya Kaleiçi gezilecek yerler de genel olarak birçok kişinin hakkında araştırmalar yapmakta oldukları yerler içerisinde bulunuyor.

 

Bölgenin Tarihini Keşfedin

Geçmişi oldukça eskilere dayanmakta olan Kaleiçi’ni ziyaret eden kişiler, bir yandan sıcak havaların tadını çıkartabilirken diğer yandan da bölgenin geçmiş dönemlerden itibaren hangi uygarlıklara ev sahipliği yaptığını rahatlıkla görebiliyorlar. Suna Kıraç – İnan Kıraç Müzesi de genel olarak pek çok kişinin Antalya Kaleiçi gezilecek yerler listesinde kendine ilk sıralarda yer buluyor. Aya Yorgi Kilisesi ve gelenekse Kaleiçi Evi’nden oluşan müze iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde Antalya’ya ait geleneksel mimari ve halk kültürüne dair öğeler tüm ayrıntıları ile yer alıyor. İkinci bölümünde ise Aya Yorgi Kilisesi, geçmiş dönemlerden günümüze kadar başarılı şekilde restore edilerek misafirlerine sunuluyor. Farklı sergilerin de yer aldığı bu bölümde aynı zamanda Çanakkale Seramikleri koleksiyonu da yer alıyor.

 

Hadrianus Kapısı da yine bu bölgede en iyi şekilde korunmuş olan yapılardan bir tanesi. İki katlı olan bu kapıda beyaz mermer sütunlar ve oymalı, kabartmalı detaylar yer alıyor. Dolayısıyla Kaleiçi bölgesine gidecek olan kişilerin, günümüze kadar gelmeyi başarmış olan bu kapıdan mutlaka geçmelidir.  Bu kapıdan girilmesinden sonra insanlar artık Kaleiçi’ne girmiş oluyorlar. Birbirinden renkli şekilde boyanmış avlulu evlerinin yanı sıra kendine özgü havası ile görenleri kendine hayran bırakan bölge, gezi listenizde mutlaka kendine yer bulmalıdır.

 

Tekne Turu ile Bölgeyi Gezin

Kaleiçi bölgesinde yer almakta olan yat limanında bulunan tekneler, ziyaretçilerini daha öncesinde olmadığı kadar muhteşem zamanlara ulaştırmayı başarıyor. Burada saatlik ya da günübirlik turların düzenlenmekte olduğu gibi eğer istenirse insanlar kendilerine özel tekneleri de kiralama imkanına erişmiş oluyorlar. Pek çok farklı yere uğramakta olan bu tekneler aynı zamanda belirli yerlere durarak kişiler için yüzme ve yemek molalarını da veriyor. Klasik tarzdaki turların yerine farklı yerleri de ziyaret etmek isteyenler için özel tekne turları da arzu edilen saatlerde yapılıyor. Dolayısıyla insanlar da Kaleiçi bölgesinde istedikleri yerleri gezme imkanına erişmiş oluyorlar.

 

Kaleiçi’nde Muhteşem Tatilin Etkili Yolu

Antalya Kaleiçi bölgesi, genel olarak yerli yabancı turistlerin gözdesi olan bölgelerden bir tanesi. Böyle olunca da kimi insanlar bir yandan Antalya Kaleiçi gezilecek yerler konusunda araştırmalar yaparken diğer yandan da burada kalabilecekleri en iyi yerleri inceleyerek aralarından istedikleri seçimleri son derece rahat bir şekilde yapmak istiyorlar. Daha önceki dönemlerde konaklama imkanı oldukça sınırlıydı ve bundan dolayı da tatilciler yalnızca onlara sunulanlar arasından seçimlerini yapıyorlardı. Şimdilerde ise insanların isteklerinin en iyi şekilde yerine getirilebilmesi adına farklı konaklama imkanları ortaya çıkmaya başladı. Pek çok kişi, kiralikvillarehberi.com adresini ziyaret ederek bilindik tarzdaki konaklama alternatiflerini seçmek yerine çok daha rahat bir şekilde tatillerini geçirebilmeleri adına diledikleri seçimleri yapabiliyorlar. Kaleiçi bölgesinde tatilini sürdürecek kişiler, bölgede onlara sunulan en iyi alternatifleri incelemelerinden sonra onlar için uygun olacağını düşündükleri villalar arasından tercihlerini yapabiliyorlar. Rezervasyon işleminin yapılması ile beraber de tatil planlaması tam olarak arzu edildiği şekilde yapılmış oluyor.

Genel

İlginizi Çekebilir
Antalya’da Eğlenmenin En Güzel Yolları

Antalya’da Eğlenmenin En Güzel Yolları

Marmaris’te Tüm İsteklere Özel Villalar

Marmaris’te Tüm İsteklere Özel Villalar

İstediğiniz Villayı Tatiliniz İçin Kiralayın

İstediğiniz Villayı Tatiliniz İçin Kiralayın

Balayı Otellerini Villalar ile Değiştirin

Balayı Otellerini Villalar ile Değiştirin